«آینده را بسازیم…» – دعوتی به همراهی در تأمین هزینه آموزش پیش از دبستان برای کودکان محروم

بچه‌ها در راه مدرسهعکس از «شباب گلچین»

خلاصه اطلاعات فراخوان
موضوع فراخوان: تأمین هزینه دو ماه از یک دوره‌ی آموزشی برای کودکانی که به خاطر محرومیت خانواده در مراکز پیش‌دبستانی ثبت‌نام نکرده‌اند.
مبلغ مورد نیاز: ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
آخرین مهلت مشارکت در فرخوان: چهارشنبه، ۱۰ آبان ماه
شیوه‌ی مشارکت:
واریز به شماره کارت:
۶۰۳۷,۷۰۷۰,۰۰۰۰,۵۱۰۲
به نام مؤسسه روشنای طلوع مهر
شماره‌ی شبا:
IR060160000000000801220211

سلام.

یکی از فعالیت‌های من و دوستانم در مؤسسه‌ی «طلوع» (roshanayetoloo.ir)، برگزاری دوره‌ای جبرانی برای کودکانی است که به خاطر محرومیت‌های مالی خانواده، امکان ثبت نام در مراکز پیش‌دبستانی را ندارند.

در ادامه توضیحاتی در مورد این برنامه را خواهید دید. این پیام، دعوتی از شماست برای مشارکت در هزینه‌های برگزاری این دوره.

? چرا برگزاری این دوره اولویت دارد؟
? دوره پیش‌دبستانی، پایه و اساس آموزش‌های آتی یک کودک است، و اهمیت زیادی در فرآیند رشد او دارد. من قبلاً، در این متن (sepidehdaman.ir/382)، در مورد اهمیت آموزش پیش‌دبستانی به طور مفصل توضیح داده‌ام.

در ایران، مراکز پیش‌دبستانی خصوصی هستند، و در نتیجه بسیاری از خانواده‌های محروم توان ثبت‌نام کودک خود در این مراکز را ندارند. عدم برخورداری از آموزش پیش‌دبستانی، آموزش این کودکان در مقاطع بعدی را دچار اختلال می‌کند، و آنان را در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار می‌دهد.

از این رو ما تصمیم گرفتیم که دوره‌ای رایگان برای چنین کودکانی برگزار کنیم، تا آنان برای ورود به دبستان، و به طور کلی‌تر، برای ورود به زندگی آماده شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌های این دوره می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید: roshanayetoloo.ir/pishdabestani

? کدام کودکان در این دوره شرکت خواهند کرد؟
? محل فعالیت ما، شهرک سعدی، یکی از سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان شیراز است، و کودکانی که در این دوره شرکت می‌کنند نیز از همین محله هستند.
با توجه به محدودیت منابع مالی و امکانات ما، و بنا به گستره‌ی نیازها و آسیب‌ها، تنها کودکانی می‌توانند در این دوره شرکت کنند که توان مالی خانواده مانع از ثبت‌نام آنان در مراکز پیش‌دبستانی شود. شناسایی این کودکان از طریق یک تیم مددکاری صورت می‌گیرد.

? آیا این دوره برای اولین بار برگزار می‌شود؟
? خیر، امسال به یاری خدا دومین سال اجرای این دوره خواهد بود. سال گذشته، ما توانستیم یک دوره‌ی ۸ ماهه را برگزار کنیم. بعضی اخبار مربوط به این دوره را می‌توانید در دو آدرس زیر ببینید:

https://goo.gl/cZYuYV
https://goo.gl/ZP7vva

? این دوره برای چه تعداد کودک و به چه مدت برگزار می‌شود؟
? به امید خدا، دوره‌ی جدید از ابتدای آبان ماه شروع می‌شود. طول این دوره‌ی آموزشی تقریباً ۸ ماه است و در آن ۷۰ دانش‌آموز به طور ثابت شرکت می‌کنند. هر دانش‌آموز ۳ روز در هفته، و هر روز به مدت ۴ ساعت در کلاس‌ها شرکت می‌کند.

? چگونه می‌توانیم کمک کنیم؟
? هزینه‌ی برگزاری این دوره‌ی آموزشی برای ما، تقریباً ماهانه ۷ میلیون تومان است. این هزینه صرف مواردی همچون دستمزد مربیان و کادر آموزشی، خرید تجهیزات، و صبحانه‌ی دانش‌آموزان می‌گردد. تمام این هزینه از طریق کمک‌ها مردمی تأمین می‌شود.

هدف این فراخوان جمع‌آوری ۱۴ میلیون تومان، یعنی هزینه‌ی برگزاری دوره برای حدود ۲ ماه است.

اگر مبلغ جمع‌آوری شده بیش از این میزان بود، صرف هزینه‌ی ماه‌های آتی همین دوره، و نیز دیگر برنامه‌های ما در طلوع (roshanayetoloo.ir) می‌شود.

? مهلت مشارکت: تا روز چهارشنبه، ۱۰ آبان ماه

? شماره کارت: ۶۰۳۷,۷۰۷۰,۰۰۰۰,۵۱۰۲
به نام مؤسسه روشنای طلوع مهر شیراز

شماره شبا: IR060160000000000801220211

???????

? باران،
رسول دریاست؛
آمده تا جویباران منتظر را متولد کند،
و به سوی مادر روانه‌شان سازد…

Share

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *