گزارش برنامه تهیه لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان محروم

دوستان سلام. امیدوارم که خوب و سلامت باشید.

آخرین فراخوان «سپیده‌دمان»، مربوط به تهیه لوازم‌التحریر و رفع بعضی دیگر نیازمندی‌های دانش‌آموزان محروم در ابتدای سال تحصیلی بود. به یاری خدا، این برنامه در اواخر شهریور اجرا شد. مشارکت مالی شما دوستان بیش از مقدار پیش‌بینی شده برای لوازم‌التحریر بود، و به این ترتیب توانستیم برای دانش‌آموزان چند مرکز و مدرسه پوشاک تهیه کنیم، عده‌ای از دانش‌آموزان دبستان را برای گرفتن مجلات رشد در طول سال تحصیلی مشترک کنیم، و در چند مورد کمک‌هزینه‌ای برای ثبت نام در مدرسه پرداخت نماییم.

هزینه خرید لوازم‌التحریر برای ۴۴۰ دانش‌آموز، نزدیک به ۸۴,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود. نزدیک به ۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای خرید پوشاک و دیگر هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان چند مدرسه و مرکز خیریه معتمد هزینه کردیم. همه‌ی این مدارس و مراکز، به جز یک مورد، در استان فارس بودند. ۶,۰۰۰,۰۰۰ ریال هم برای اشتراک مجلات رشد برای ۸۰ دانش‌آموز هزینه شد. به این ترتیب هزینه‌ی این برنامه نزدیک به ۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال شد. البته مبلغ جمع‌آوری شده از طریق مشارکت‌ها، کمتر از این مقدار بود، و مبلغی را توانستیم از طریق منابع دیگر در این طرح استفاده کنیم.

خدا را به خاطر همراهی شما سپاسگزارم. هر چند که راهی دراز در پیش داریم، اما شوق شکفتن امید و عشق در چشمان همه‌ی کودکان سرزمین‌مان، رفتن این راه را آسان و خواستنی می‌کند. در این راه، در پناه خدای رحیم باشید.

————————————
«همه‌ی آب‌هایم را

به شادی می‌بخشم
خود اگرچه اندکی از آن
برای تشنه‌ها کافیست.»
آبشار چنین می‌خواند.
(تاگور)

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *